Zaproszenie – tylko dla mediów!!! / Próba – przed koncertem – na deskach sceny Centrum Kultury
W najbliższą sobotę, 12 października odbędzie się próba taneczna Projektu Artystycznego Meandry. Będzie to okazja dla przedstawicieli mediów na zebranie materiału dźwiękowego, fotograficznego oraz wideo – przed koncertem. Przedstawicieli wszystkich mediów zapraszamy na naszą próbę w Centrum Kultury w godzinach 13.30 do 14.00.
2019-10-11, 15:13

Trwają przygotowania i ostatnie próby przed koncertem podsumowującym projekt Folkowa Edukacja. W ramach tego przedsięwzięcia pod koniec sierpnia w Nowogrodzie odbyły się warsztaty taneczne, podczas których pod okiem choreografa Mariusza Żwierko powstawała nowa choreografia do tańców regionu podlaskiego. Uczestnicy warsztatów przez trzy dni przygotowywali nowy układ taneczny i plan do zajęć, które później odbywały się w okolicznych miejscowościach.


We wrześniu zostały zrealizowane trzy EtnoLekcje, w czasie których odbywały się warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne, pokazy strojów i pokazy tańca. Łącznie w EtnoLekcjach w Pniewie, Nowogrodzie i Piątnicy wzięło udział ponad 120 osób.


W najbliższy czwartek, 17 października 2019 r. (godz. 18.) w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomży, przy ul. Sadowej 12 odbędzie się koncert podsumowujący projekt Folkowa Edukacja. Wstęp wolny!
W programie koncertu: Walczyk Kurpiowski, Walczyk Lubelski, Tańce Szlachty Ziemi Łomżyńskiej, Wycinanki Kurpiowskie i Podlasie w pełnej krasie. Na scenie pojawią się także: Zespół Seniorów Piątniczanie, Magda Sinoff i Chór SP7 w Łomży.

Działania są finansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

Mamy już 5 lat!
Projekt Artystyczny Meandry powstał w marcu 2014 r. z inicjatywy pasjonatów tańca i folkloru - byłych tancerzy zespołów folklorystycznych.


Meandry od początku swojego istnienia silnie współpracują z innym oddolnym projektem - Woda na Młyn, z którym wspólnie organizuje i uczestniczy w warsztatach artystycznych. Członkowie obu grup są długoletnimi tancerzami studenckich i młodzieżowych zespołów ludowych. Dzięki współpracy z choreografem Mariuszem Żwierko, w bardzo krótkim czasie opracowany został program artystyczny oparty na folklorze wschodniej części Polski.


Kreatywność choreografa oraz bogate dotychczasowe doświadczenie sceniczne tancerzy zaowocowało sukcesem już podczas premierowego występu na XXI Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie (15.06.2014r.).


Koncert będzie okazją do podsumowania pięciu lat działalności grupy.
Mamy nadzieję, że będziecie Państwo razem z nami.

Kontakt i więcej informacji: Jacek Babiel, tel. 538 112 436

KONTAKT / AUTOR
Jacek Babiel
PR i kontakt z mediami
538 112 436
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy